Sıkça Sorulan Sorular

Sizler için bu sayfamızda, bize en çok sorularan soruları derledik. Öncelikle yenidoğan çekim detayları ile ilgili aşağıdaki videomuzu izlemenizi, sonrasında soruların cevaplarına bakmanızı tavsiye ediyoruz.

Video

Sıkça Sorulan Sorular

Sizler için bu sayfamızda, bize en çok sorularan soruları derledik. Öncelikle yenidoğan çekim detayları ile ilgili aşağıdaki videomuzu izlemenizi, sonrasında soruların cevaplarına bakmanızı tavsiye ediyoruz.

Video

Çekim Yeri

Yenidoğan Fotoğraf Çekimleri Nerede Yapılıyor?

Çekimleri Anadolu Yakası / Kadıköy‘deki stüdyomuzda yapıyoruz.

Stüdyomuza ulaşım oldukça kolay.

  • Anadolu Yakası, Kadıköy’de residence içeresidedir. (Akasya AVM karşısı)
  • E5, Avrasya Tüneli ve köprü yollarından rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz.

Stüdyoda Çekim Yapmak Neden Daha Avantajlı?

Stüdyoda çekim yapmak pek çok açıdan evde yapılan çekimlere göre daha avantajlı. Bunlardan bir kaçını şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Özel ısıtma sistemi sayesinde 28 dereceye tüm ortam sabitlenebiliyor, yenidoğan bebeğin üşümemesi lazım.
  • Dev gibi panoramik pencereler sayesinde, gün ışığı harika oluyor. Dolayısıyla flash vb. yapay ışık kullanılmıyor.
  • Tüm malzemeler stüdyoda mevcut, 1000’lerce çeşit arasından gönlünüzce seçim yapabilirsiniz.
  • Siz ve yenidoğan bebeğiniz için özel olarak sürekli dezenfekte ediliyor.
  • Sıcak ve samimi bir ev ortamı gibi düşünebilirsiniz.

Ha bir de unutmadan, sınırsız sıcak içecek ve atıştırmalık ikramımız da var 🙂

Evde Çekim Hizmetiniz Var Mı?

Maalesef hayır. Stüdyoda yapılan çekimlerin daha güzel sonuçlar ortaya çıkarmasından dolayı, evde çekim hizmetimiz bulunmuyor

Randevu

Yenidoğan Fotoğraf Çekimleri Ne Zaman Yapılıyor?

Yenidoğan konseptli fotoğraf çekimi, doğumu takip eden ilk 5-15 gün içerisinde yapılıyor. Bu günler arasında yapılmasının sebebi, hem uykulu olmaları, hem henüz gaz sancılarının başlamamış olması hem de yenidoğan bebeğinizin esnek olması. Bu sayede konseptli çekimlerde o beğendiğiniz pozlar verdirilebiliyor.

 

Bu konuyla ilgili şu yazımızı özellikle okumanızı tavsiye ediyoruz. Yenidoğan Fotoğraf Çekimi Neden İlk 15 Gün İçinde Yapılır?

Yenidoğan Fotoğraf Çekimi Randevusunu Ne Zaman Almalıyım?

Yenidoğan fotoğraf çekimi için Sweet Dreams Photography ile çalışmaya karar verirseniz, hamileliğinizin bitimine en az 2-3 ay kala haber vermeniz randevuların yoğunluğu açısından oldukça önemli.

Hamileyken birlikte tahmini ayı/günü konuştuktan sonra, kesim fotoğraf çekim gününü doğumdan sonra belirliyoruz.

Bebeğim vaktinden erken ya da geç doğarsa sorun yaşar mıyım?

Hayır, herhangi bir sorun yaşamazsınız. Randevunuzu oluştururken, sizin için tarihi belirsiz bir seans ayrılıyor. O ay için, belirli bir çekim randevusu sayısına ulaşıldığında, yeni fotoğraf çekim randevusu alınmıyor. Böylelikle, yenidoğan bebeğiniz erken ya da geç gelmesi durumlarında herhangi bir sorun yaşanmıyor, çünkü yeriniz çoktan hazır bile 🙂

Çekim Günü

Fotoğraf Çekiminde Kullanmak İçin Herhangi Bir Malzeme Getirilmeli Mi?

Hayır, kullanılanacak tüm kıyafet, kostüm, oyuncak ve arkaplanlar stüdyoda mevcut. Sizin herhangi bir şey almanıza ya da getirmenize gerek yok. Ama özellikle yenidoğan konseptli fotoğraf çekiminde bebeğinize giydirmek istediğiniz kıyafet varsa (ör: anneannesinin veya babaannesinin ördüğü tulum) onu getirebilirsiniz elbette 🙂

Kaç Çeşit Yenidoğan Bebek Konsepti ya da Kostümü Var?

Bu soruyu memnuniyetle 1000’lerce şeklinde yanıtlayabiliriz 🙂

1000’den fazla kombinasyon oluşturabilecek kadar çok yenidoğan konseptli fotoğraf çekimi kostüm, arkaplan, oyuncak ve dekor mevcut. Şimdiden söylemesi, karar vermek zor olacak, çünkü hepsi çok tatlı 🙂

Yenidoğan Fotoğraf Çekiminde Kaç Konsept Yapılıyor?

Farklı paketlerimizde farklı konsept sayıları olabiliyor. Lütfen bu konuda iletişime geçiniz. Ancak şu bir gerçek ki, bebek ne kadar küçükse o kada çok konsept yapılabiliyor, ilk 15 gün konusu bu sebeple oldukça önemli 🙂

Yenidoğan Fotoğraf Çekimi Ne Kadar Sürüyor?

Yenidoğan konseptli fotoğraf çekimi 3 saat içerisinde tamamlanıyor. Bu süreyi nasıl değerlendirmek istediğiniz tamamen size bağlı.

Örneğin bu 3 saatin tamamında yenidoğan bebeğinizin fotoğraflarını çektirmek isteyebilirsiniz, ya da 2,5 saat bebek yarım saat de anne+bebek pozları isteyebilirsiniz.

Yani her şey siz ve yenidoğan bebeğinizin keyfinize göre ayarlanıyor

Kaç Fotoğraf Çekiliyor?

Yenidoğan bebeğin uykusuna bağlı olmakla birlikte yaklaşık 150-250 kare fotoğraf çekiyor ve hepsi size hemen çekim sonunda teslim ediliyor.

Photoshop ve Albüm

Yenidoğan Fotoğraf Çekimindeki Fotoğraflar Ne Zaman Teslim Ediliyor?

Yenidoğan bebeğinizin çekilen tüm fotoğrafları, aynı gün hemen çekim sonunda siz daha stüdyodayken teslim ediliyor.

Gönül rahatlığı ile evinize tüm fotoğraflar sizdeyken gidip, gönlünüzce bakabilir, sevdikleriniz ile paylaşabilirsiniz 🙂

Kaç Adet Fotoğraf'a Photoshop Uygulanıyor?

Fotoğraf sayısı 20 adet‘ten başlıyor, seçilen pakete göre photoshop uygulanacak fotoğraf sayısı değişiyor. Yenidoğan bebeğin cildi pürüzsüz hale geliyor, temel renk ayarlamaları yapılıyor, yüzde olan doğum sonrası kızarıklıklar ve sivilceler yok ediliyor. Yani son derece özenle ve ince eleyip sık dokuyarak photoshop yapılıyor.

Fotoğrafları seçip, Sweet Dreams’e haber verdiğiniz süreden sonra, fotoğrafların hazır olması yaklaşık 4-6 hafta sürüyor.

Photoshop uygulanan fotoğrafların tamamı yüksek çözünürlükle şekilde sizinle paylaşılıyor.

Albüm Yapılıyor Mu?

Evet, ihtiyacınıza ve zevkinize göre özenle hazırlanmış pek çok albüm ve albüm seti alternatiflerimiz mevcut. en küçüğü 20cm x 20cm’den başlayan albüm albümler, içerisinde aile setleri, poster ve farklı seçenekler olan setlere kadar genişletilebiliyor.

Onayınız sonrası da baskıya alınıp yaklaşık 1 hafta içerisinde adresinize geliyor.

 

Video

Albüm isteğimize rezervasyon sırasında mı karar vermem gerekiyor?

Hayır, çekim günü de karar verebilirsiniz 🙂

Farklı boy ve setlerin demoları stüdyomuzda mevcut olup, çekim günü albümünüzü görüp, inceleyip, doğru boy ya da sete karar verip satın alabilirsiniz.

Yenidoğan Çekim Fiyatları

Yenidoğan Konseptli Fotoğraf Çekim Ücreti Nedir?

Ücretler ile ilgili lütfen iletişime geçiniz.

Sorunuza Cevap Bulamadınız mı?

Aklınıza takılan her türlü soru için iletişime geçebilirsiniz.

Yenidoğan fotoğraf çekimi ile ilgili her şey için bizi Instagram’da takip etmeyi unutmayın 😊

Sweet Blog

Hamilelik, doğum, doğum sonrası bebeğinizin gelişim süreci veee biraz da hamilelik modası ile yaratıcı fikirler. Hepsi Sweet Blog'da. Hadi sizi de bekliyoruuzzz 🙂

Sweet Blog

 

Hamilelik, doğum, doğum sonrası bebeğinizin gelişim süreci veee biraz da hamilelik modası ile yaratıcı fikirler. Hepsi Sweet Blog'da. Hadi sizi de bekliyoruuzzz 🙂